Výroba pažní protézy probíhá na základě specifických požadavků a potřeb každého klienta. Jsme schopni vytvořit od protézy s aretačním pohyblivým loktem až po pohyblivou myoprotézu s procesorem. Při výrobě uzpůsobujeme použité materiály, výrobní technologie a jednotlivé komponenty individuálně. Při jejich volbě bereme v potaz stupeň aktivity klientaanamnézuživotní styl a osobní preference.

S čím vám pomůžeme?

  • Přípravíme pahýlové lůžko co nejpřesněji, aby co nejlépe sedělo a pocit při používání byl co nejkomfortnější.
  • Naučíme Vás se stehenní protézou zacházet.
  • Budeme vám protézu upravovat dle změn zdravotního stavu, objemu a tvaru pahýlu.

Cena a spoluúčast klienta

Výroba a montáž je hrazena zdravotní pojišťovnou za spoluúčasti klienta. Procento spoluúčasti se liší v závislosti na úhradovém kódu zdravotnického prostředku.

Schvalovací proces

Ošetřující lékař klienta vydá poukaz na ortopedickou léčebnou pomůcku, žádanku o zvýšení úhrady a protetik dodá předkalkulaci – cenu protézy. Dokumentace se zasílá na příslušnou zdravotní pojišťovnu, kde je předložena ke kontrole reviznímu lékaři. Po schválení se dokumentace zasílá zpět ošetřujícímu lékaři a pacientovi, který ji předá protetikovi. Poté následuje výroba protézy. Nákup a výroba protéz je hrazena ze zdravotního pojištění za spoluúčasti klienta.

Výrobní proces

V první fázi sejmeme měrné podklady, podle kterých vyhotovíme sádrový model pahýlu. Na model nanášíme materiály pro vytvoření protézy. Hotovou zdravotní pomůcku poté upravíme pro maximální komfort při nošení.

Oprava a servis

Opravu a servis protézy poskytujeme po celou dobu užívání. Jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.

Příběhy klientů

Ukázky realizací

Máte dotazy? Potřebujete konzultaci? Kontaktujte nás

Jan Sýkora

Tel: +420 603 996 987
jan.sykora@protetika-sykora.cz

Konzultaci jsme obvykle schopni nabídnou do 14 dnů. Celý proces trvá přibližně 14 dnů bez administrativy s pojišťovnou